Investiční fond Quant
Fond Quant
"Do života emoce patří do investování ne"

Zakladatelé

Na přelomu let 2015 a 2016 jsme spojili síly a od základů vystavěli fond Quant, do kterého dáváme také vlastní peníze a staráme se o něj na 100 %.

Tady je naše rodina...

Pavel Kohout

Pavel Kohout

Autor klíčového algoritmu pro řízení fondu Quant. V oblasti financí pracuje od roku 1991, kdy začal vyvíjet simulační program pro trénink obchodování na burze. Pro společnost PPF napsal optimalizční program pro druhou vlnu kuponové privatizace. Později působil jako poradce českých ministrů financí a v letech 2009 až 2011 byl členem Národní ekonomické rady vlády ČR (NERV). Napsal několik knih o investování.

Aleš Michl

Aleš Michl

Mezi lety 2006 a 2015 pracoval jako investiční stratég Raiffeisenbank. V investiční společnosti této banky se spolupodílel na správě aktiv v hodnotě 12 miliard korun. Působil rovněž jako externí poradce ministra financí. Třikrát po sobě získal ocenění Hospodářských novin pro analytika/ekonoma roku. V prosinci 2018 se stal členem bankovní rady České národní banky. Ke dni vzniku funkce v bankovní radě ČNB své aktivity ve fondu ukončil, aby zamezil možnému střetu zájmů a dostál podmínkám členství v bankovní radě ČNB.

Petr Stuchlík

Řídící akcionář

Pavel Kohout

Zakladatel – správce algoritmu

Jan Krejčí

Předseda představenstva

Svěřenský fond MMXXV

Akcionář